سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ فارسي|English
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
شیراز - تخت جمشید
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی قدس

بزرگداشت روز جهانی قدس در آکرا

روز جهانی قدس در آکرا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی مسلمانان و مسیحیان غنا به میزبانی طرفداران فلسطین انجمن سوسیالیستی غنا و با شرکت سفرای برخی کشورها، شخصیت های سیاسی مذهبی و فرهنگی این کشور گرامی داشته شد.

این مراسم با عنوان :" فلسطین هنوز مساله ای حیاتی" بنا به دعوت آقای کویسی پرات فعال سیاسی و طرفدار فلسطین، سردبیر روزنامه اینسایت و مدیر شبکه تلویزیونی پان آفریکن غنا از ساعت 15 لغایت 21 دوم تیر ماه 96 در سالن اجتماعات مرکز آزادی آکرا و با حضور سفرای  قبلی و فعلی فلسطین، الجزایر،معاون سفیر سودان،نماینده سفارت کوبا وآقای هاشمی سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران،کادر سفارت،ایپکچی، رایزن فرهنگی ،مسئولین برخی احزاب سیاسی ،شیخ ابوبکر کمال الدین ،امام کل شیعیان غنا، حجت الاسلام صرفه جو، مدیر حوزه اهل البیت(ع)آکرا، حاجیه حمیدتو هارونا( معاون حزب سی پی پی)، ،سیدی ابوبکر از مسئولین شاخه جوانان حزب ان دی سی ،آدیسی پوکو نماینده اسقف کاتولیک آکراو جاستیس هناکو مورخ ، استاد دانشگاه و از وکلای حقوقی غنا(میهمان مدعو کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین 95در تهران)، اوپوکو، وزیر اسبق کابینه غنا و فعال سیاسی و دیگر شخصیت ها به همراه نمایندگان رسانه ای (روزنامه دیلی گرافیک و شبکه تلویزیونی پان آفریکن غنا ) برگزار گردید.

این مراسم که هم زمان و به طور زنده از شبکه تلویزیونی پان آفریکن غنا(قابل دریافت در غرب آفریقا و نیز موریتانی) پخش می شدو نمایندگانی از دیگر شبکه های تلویزیونی (یو.تی.وی / تی وی آفریکا)،روزنامه پرتیراژ دیلی گرافیک و اینسایت نیز برنامه را پوشش خبری می دادند.

جاستیس هناکو مورخ و استاد دانشگاه غنا که اواخر سال 95 به دعوت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی میهمان کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین بود طی سخنانی ضمن بیان اهمیت جهانی فلسطین و لزوم احقاق حق کامل ملت فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی از جامعه بین الملل خواست تا بی درنگ صدای مظلومیت ملت فلسطین را شنیده از حقوق حقه آن ها دفاع درست و کاملی نماید.

آقای عبدالفتاح الستاری سفیر فلسطین در غنا طی سخنانی گفت : من همواره علاقه و اشتیاقم را به جمهوری اسلامی ایران  و هم چنین انجمن سوسیالیستی غنا که حمایت کننده بزرگداشت روز جهانی قدس می باشند ابراز کرده ام.ما ملت فلسطین همواره حمایت دولت و ملت ایران و غنا را به خوبی لمس نموده ایم . برایم موجب خوشوقتی است که در چنین روز مهمی در کنار شما عزیزان حامی فلسطین برای همبستگی دورهم جمع شویم.ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همراه ما بوده و البته غنا هم همین حمایت  بین المللی را از ابتدا از ما داشته داست.من لازم می دانم قدردانی خودم را از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در غنا و هم چنین انجمن سوسیالیستی در این کشور اعلام نمایم.

در ادامه سروده ی از سرزمین فلسطین با محتوی مبارزات تا پیروزی نهایی پخش شد.

در ادامه، شیخ ابوبکر کمال الدین امام شیعیان غنا در سخنانی گفت : زمانی که دعوت به این مراسم را دریافت نمودم با خود انجمن سوسیالیستی غنا و شخصیت آقای کویسی پرات را تحسین کرده از خداوند موفقیت آن ها آرزو کردم. برخی مسلمانان غنا گاهی ناخواسته به چنین نداهایی پاسخ مورد انتظار را چه بسا نمی دهند که علت آن هم عدم درک کامل از ضرورت مساله است.

چنین روزی اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و توسط امام خمینی (ره) جهت اتحاد و همبستگی با ملت فلسطین و همه ملت های ستمدیده جهان ارائه و تثبیت شد.قدس روزی است که دشمنان ملت های مظلوم جهان ضعیف بودن خود را بدانند و از دسایس خود دست بردارند.

سخنران بعدی آقای کویسی پرات فعال سیاسی ،سردبیر روزنامه اینسایت و مدیر شبکه تلویزیونی پان آفریکن غنا بود که ضمن گرامی داشت روز جهانی قدس خطاب به قدرت های جهانی گفت: امروز ما چهره به چهره ملت مظلوم فلسطین و در حمایت قاطع از آن ها و در برابر تمام بی عدالتی ها و ستم ها بر این ملت محروم ایستاده ایم.امروز روزی است که باید نظاره گر سقوط رژیم غیر قانونی و غاصب صهیونیستی باشیم.

امروز ما آزادی فلسطین را خواهانیم. وقتی کودکان و زنان  فلسطینی کشته ویا بازداشت ، خانه هایشان ویران و خانواده هایشان کشته می شوند باز هم خیال می کنید بتوانید آزاد روی زمین خدا قدم زنیدچرا که تصور دارید قدرت از آن شماست؟

به شما بگویم که قدرتمند نیستید چرا که اگر نتوانید صداها را نیز خاموش ساخته گریه های کودکان مظلوم را مانع شوید قدرتی ندارید!

بدیهی است که صداها و گریه های آن ها همیشه و حتی در قبرهایتان راحتتان نمی گذارد.

امروز دشمنی رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت فلسطین  بر همگان آشکار است ولی رهبران جهان تصمیم بر بستن چشمان خود گرفته اند تا این مساله بسیار حیاتی جامعه بشری را نبینند  تا گویی اتفاقی نه افتاده و نه در حال اتفاق است !

ضمن تشکر از بیانات امام شیعیان غنا که مشکل عدم درک برخی از مسلمانان غنا به موضوع فلسطین را یادآور گردید باید بگویم که این نکته نه تنها در این کشور بلکه در دیگر کشورها به جای توجه کافی به فلسطین برای خود مساله مسلمان و مسیحی بودن را مهم کرده اند و البته از این نکته بسیار مهم غافل هستند.من در همین جا اعلام می کنم که تنها مساله ای که می تواند حتی موجب وحدت مسلمانان و مسیحیان شود توجه به حل مساله فلسطین می باشد.چرا که موضوع فلسطین جدای از هر نژاد و مذهبی مساله ای انسانی است.صهیونستها اعتقادی به عیسی مسیح ندارند در حالی که ملت فلسطین مردمی معتقد بوده و بیشتر اعراب فلسطینی نیز مسیحی هستند.مردم غنا باید براین نکته توجه درستی بکنند .

هویت ما مردم غنا برابر دکترین کوام نکرومه است که اعتقاد داشت استقلال غنا بدون توجه به استقلال همه قاره آفریقا بی معنی است.و البته با چنین نگرشی ما مردم غنا باید حامی مهم آزادی ملت فلسطین باشیم. اعتقاد من عدم واگذاری سرزمین فلسطین به رژیم اشغالگر است و سازمان ملل و دولت غنا نیز در این ارتباط اگر تصمیمی می گیرند باید براین مبنا استوار باشد.

چندی قبل ترامپ به عربستان رفت و ایران را حامی بزرگ تروریسم خواند.این جوک و کمدی بسیار بزرگی  در جهان است!ترامپ یک کمدی سیاسی است.عدم فهم ترامپ و رقص وی با سردمدار بانی تروریسم یعنی پادشاهی سعودی و حامی تروریسم خواندن ایران بسیار برایم تعجب آور بود.

در ادامه مراسم آقای ایپکچی رایزن فرهنگی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این برنامه و سخنرانی ها ی ارائه شده بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس را قرائت نمود.

در ادامه ،پیام های همبستگی از سوی نمایندگان برخی احزاب سیاسی شرکت کننده قرائت گردید و پایان بخش مراسم پخش فیلم مستند شرایط جوانان فلسطینی در زندان رژیم غاصب اختصاص داشت.

برپایی نمایشگاه عکس مبارزات ملت فلسطین نیز مورد بازدید میهمانان قرار گرفت.

 


٠٦:٤٩ - يکشنبه ٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨١٠٤٥    /    تعداد نمایش : ١٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
کتابخانه دیجیتال

پيامبر اكبرم

خبرگزاری قرآنی

خبرگزاری تقریب

كودكان

international cultural and artistic festival of Sun of Wilayah – 2016
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 120493
Visitorsofday : 32
Visitorsofpage : 286027
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.4844

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت